Znane są już wyniki naboru zgłoszeń firm, które jako pierwsze ubiegały się o przyjęcie do Inkubatora Technologicznego. W czerwcu do inkubatora, który funkcjonować będzie przy ulicy Andersa 12 w Iławie, wprowadzi się czterech pierwszych najemców.

Nabór trwał od 21 do 24 maja. Specjalna komisja, powołana przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie, przyznała biura w Inkubatorze Technologicznym czterem firmom.

Pierwszymi klientami inkubatora będą firmy: Future Media, Deseco, AP Studio oraz Sailing Event. Trzy z nich to firmy technologiczne, jedna działa w obszarze ekonomii wody – jednej z trzech inteligentnych specjalizacji regionu. Firmy rozpoczną swoją działalność w inkubatorze już w czerwcu.

Wkrótce ogłoszony zostanie nabór na kolejne trzy biura – jedno o powierzchni 12 m2 i dwa o powierzchni 19 m2.

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości – Inkubator Technologiczny w Iławie rozpoczął swoje funkcjonowanie 17 maja. Do dyspozycji przedsiębiorców oddano w nim siedem biur na wynajem długoterminowy, ale też przestrzeń coworkingową. Można w niej wynająć biurka na godziny lub dni. W inkubatorze wynająć też można salę spotkań i salę konferencyjną.

Załącznik:

  1. Protokół z dnia 29 maja 2019 r. z posiedzenia Komisji ds. rozpatrywania zgłoszeń dotyczących długoterminowego wynajmu powierzchni w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości – Inkubatorze Technologicznym