19 września w Iławie odbędzie się konferencja pt. „Innowacje, wiedza i rozwój”. Organizatorem wydarzenia adresowanego przede wszystkim do przedsiębiorców z terenu powiatu iławskiego jest Powiatowy Urząd Pracy w Iławie.

Celem organizacji konferencji jest przekazanie wiedzy na temat korzyści płynących z inwestycji w rozwój technologiczny i kompetencje pracowników, prezentacja dobrych praktyk oraz możliwości finansowania tych działań ze źródeł zewnętrznych.

Konferencja podzielona została na dwa bloki tematyczne. Pierwszy blok poświęcony został technologii i innowacji. W tej części będzie można wysłuchać wystąpień przedstawicieli firmy Alnea Sp. z o.o. – „Korzyści z wdrożenia innowacji i praktyczne rozwiązania”, Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Olsztynie – „Bony na innowacje dla MŚP z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości” oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM Olsztyn oraz UP Poznań – „Oferta dla przedsiębiorców w zakresie innowacji i nowych technologii”. W tej części będzie też można poznać ofertę Inkubatora Technologicznego w Iławie, nowej jednostki funkcjonującej w strukturach Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie, dla młodych firm z terenu powiatu iławskiego.

W drugim bloku – Zarządzanie wiedzą w przedsiębiorstwie – będzie można wysłuchać wystąpień przedstawicieli Michelin Polska S.A. – „Inwestycje w kwalifikacje pracowników – wybór czy konieczność?” i Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka „Fundusz Usług Rozwojowych – zasady naboru wniosków dotyczących finansowania szkoleń”. Także w tej części przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie wyjaśni zasady naboru wniosków w 2019 roku w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Konferencja pt. „Innowacje, wiedza i rozwój” odbędzie się 19 września w hotelu Port 110 w Iławie. Początek wydarzenia przewidziano na godzinę 10:00. Do udziału w konferencji zapraszają Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie Walerian Polak.

Aby wziąć udział w konferencji, trzeba dokonać rejestracji pod adresem www.evenea.pl/event/innowacje2019. Informacji udziela Jakub Kaska, tel. 89 649 55 02 wew. 257, e-mail: j.kaska@pup.ilawa.pl.