9 września ruszy nabór do Młodzieżowej Akademii Profesjonalistów, która funkcjonować będzie przy Inkubatorze Technologicznym w Iławie. To szansa dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nie tylko na rozwijanie pasji i zainteresowań, ale też zdobycie nowych doświadczeń zawodowych.

W ramach Młodzieżowej Akademii Profesjonalistów w pierwszym semestrze nauki, czyli do połowy stycznia przyszłego roku, w Inkubatorze Technologicznym w Iławie odbywać się będą popołudniowe zajęcia z programowania i medycznego angielskiego.

„I-meetup”, czyli zajęcia z programowania, prowadzić będą doświadczeni programiści z DeSeCo Software House, firmy, która ma swoją siedzibę w Inkubatorze Technologicznym. Z kolei zajęcia „I-english” z medycznego angielskiego poprowadzi Dominika Kasprowicz, na co dzień nauczycielka języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą.

W każdej grupie, aby zajęcia były jak najbardziej efektywne, będzie się mogło znaleźć maksymalnie 20 osób, dlatego o przyjęciu do Młodzieżowej Akademii Profesjonalistów decydować będzie postępowanie rekrutacyjne. Rekrutacja ruszy na stronach www.inkubator.ilawa.pl 9 września i potrwa do 19 września. Polegać będzie na wypełnieniu prostego formularza i przekonaniu prowadzących, dlaczego chciałoby się brać udział w pracach Młodzieżowej Akademii Profesjonalistów.

Warunek będzie jeden – aby brać udział w zajęciach Młodzieżowej Akademii Profesjonalistów, trzeba być uczniem jednej ze szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez samorząd powiatu iławskiego. Zajęcia z programowania dedykowane będą przede wszystkim dla uczniów klas o profilach matematyczno-informatycznych. Z kolei zajęcia z medycznego angielskiego dla uczniów, którzy planują studia na kierunkach medycznych.

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu przez cały semestr. Pierwsze zajęcia z programowania zaplanowano na 26 września, z kolei zajęcia z medycznego angielskiego odbędą się 3 października.

Oprócz zajęć z programowania i medycznego angielskiego i niezależnie od nich, w ramach Młodzieżowej Akademii Profesjonalistów odbywać się będą również spotkania z naukowcami i przedsiębiorcami.

Formularz zgłoszeniowy – „i-meetup”: https://bit.ly/2klXXL6

Formularz zgłoszeniowy – „i-english”: https://bit.ly/2lBeJG8