7 stycznia 2020 roku ruszy nabór wniosków w programie „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje”. Program, którego wartość wynosi prawie 80 mln. euro, zarządzany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Konkurs przeznaczony jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających w obszarze zielonych i niebieskich technologii. Na wsparcie mogą też liczyć projekty ułatwiające codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym i osobom starszym.

Do dyspozycji jest łącznie 80 mln. euro, z czego 50 mln euro zarezerwowane jest dla przedsiębiorców, którzy chcą realizować innowacyjne projekty w obszarze technologii przyjaznych środowisku. Prawie 29 mln. euro to środki na działalność w obszarze wód morskich, śródlądowych i ich bezpośredniego otoczenia oraz na technologie poprawiające jakość życia.

Program jest realizowany w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. Krajowym operatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Więcej informacji na stronach internetowych: www.eog.gov.pl oraz www.parp.gov.pl.