Praca przyszłości – jak nowoczesne technologie wpłyną na naszą zawodową aktywność – to tytuł zajęć dla grup szkolnych ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu iławskiego, które do ferii zimowych odbywać się będą w Inkubatorze Technologicznym w Iławie.

Zajęcia dla młodzieży to kolejna – po organizacji Młodzieżowej Akademii Profesjonalistów – aktywność Inkubatora Technologicznego skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych. Na potrzebę organizacji tego typu zajęć uwagę zwrócili zresztą sami uczniowie, gdy trwała rekrutacja do akademii. Nie wszyscy, z uwagi na inne zajęcia, mogli zadeklarować swój udział w regularnych spotkaniach z nauki programowania i medycznego angielskiego. Chętnie jednak wzięliby udział w pojedynczych spotkaniach.

Tak powstał pomysł organizacji zajęć, a właściwie lekcji w Inkubatorze Technologicznym w Iławie. Na początek pracownicy inkubatora opowiedzą uczniom o pracy przyszłości – zajęcia o tej tematyce prowadzone będą do 17 stycznia, czyli do ferii zimowych. Uczniowie w ich trakcie dowiedzą się, jak nowoczesne technologie zmienią rynek pracy i jakie będą zawody przyszłości.

Aby dana klasa (ze szkoły ponadpodstawowej z terenu powiatu iławskiego) mogła wziąć udział w zajęciach, należy zaproponować termin spotkania pisząc na adres kontakt@inkubator.ilawa.pl. Zajęcia mogą odbywać się w dni powszednie między godziną 8:00 a 16:00.

Kolejne tematy zajęć zaproponowane zostaną po feriach zimowych. Dotyczyć będą bezpieczeństwa w sieci i kryptowalut.