Do 3 stycznia trwa internetowe głosowanie w konkursie technologicznym Nexus 2019. Wśród nominowanych jest token okolicznościowy CoperniCoin, który wygenerowany został przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Samorząd Warmii i Mazur jako pierwszy w Polsce wykorzystał technologię blockchain do promocji walorów turystycznych regionu. W dniu 546. urodzin Mikołaja Kopernika wyemitował okolicznościowy token CoperniCoin, który wymieniać można na nagrody rzeczowe. Aby zdobyć token, wystarczy podróżować po Warmii i Mazurach, brać udział w eventach poświęconych Kopernikowi czy konkursach w mediach społecznościowych. Do

Przed samorządem województwa warmińsko-mazurskiego nikt wcześniej w Polsce nie wykorzystał technologii blockchain do tego typu działań. O powodzeniu przedsięwzięcia świadczy fakt, że do programu cały czas włączają się przedsiębiorcy i instytucje.

Stąd nominacja do prestiżowego konkursu „Nexusy 2019”, który wyróżnia dokonania, produkty i usługi na rzecz branży blockchain, kryptowalutowej i finansowej. Nagrody przyznawane są w 13 kategoriach, w tym „Najlepszy polski projekt blockchain”. W tej kategorii nominowano regionalny CoperniCoin. Swój głos oddać można tutaj (należy posiadać konto w Google): https://bit.ly/2s6WlJ1.