Wzrasta zainteresowanie darmowymi kursami online w wirtualnej Akademii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zarejestrowało się już tam prawie 18 tysięcy osób. Na platformie można wziąć udział w kursach z obszarów prawa, finansów, marketingu, zarządzania i kompetencji.

Premiera nowej odsłony internetowego portalu szkoleniowego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z bezpłatnymi kursami e-learningowymi dla małych i średnich firm miała miejsce w czerwcu 2019 roku. W ciągu stu pierwszych dni na portalu zarejestrowało się 8 tysięcy osób. Dziś jest ich już prawie 18 tysięcy. Konieczność pozostania w domach sprzyja podnoszeniu wiedzy i zdobywaniu nowych umiejętności i kompetencji.

W chwili obecnej można wziąć udział w 15 kursach. Obecnie najpopularniejsze na platformie są kursy „Ochrona danych osobowych w MŚP (RODO)”, „Media społecznościowe w biznesie” oraz „Jak złożyć własną firmę”. Trwają prace nad kolejnymi z obszarów motywowania pracowników, komunikacji marketingowej, technik sprzedaży oraz tworzenia biznesplanu.

Wykaz darmowych kursów i szkoleń online dla małych i średnich firm w Akademii PARP:

Finanse

Marketing

Prawo

Zarządzanie

Kompetencje

Cała platforma e-learningowa dostępna jest pod pod adresem www.parp.gov.pl.

fot. Photo by Marinela Prodan from FreeImages