„Nie pozwolę Ci się zamknąć” – to nazwa akcji, organizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą na rzecz mikroprzedsiębiorców. Idea akcji jest niezwykle prosta. Opiera się na systemie zaliczek na poczet usług i produktów, które zostaną zakupione w niedalekiej przyszłości.

Podobne pomysły pojawiały się już wcześniej, jednak miały zasięg lokalny. Krajowa Izba Gospodarcza podjęła się organizacji akcji o zasięgu ogólnopolskim.

Udział w akcji jest bardzo prosty. Oto instrukcja:

Dla klientów:

1. Zgłoś się do lokalnego przedsiębiorcy, z którego usług na co dzień korzystasz. Może to być restauracja, cukiernia, fryzjer, kosmetyczka, siłownia lub fotograf.

2. Zaproponuj zaliczkę na rzecz usług lub towarów, które zakupisz w przyszłości. Wsparcie tego typu, nawet niewielkie, pomoże małym przedsiębiorcom na przetrwanie kryzysu.

3. Pobierz paragon lub fakturę zaliczkową – w niedalekiej przyszłości będzie to podstawa do odebrania usługi lub produktu.

Dla przedsiębiorców:

1. Zachęcaj klientów, np. poprzez media społecznościowe, do udziału w akcji.

2. Pobierz plakat ze strony www.kig.pl, opublikuj go lub powieś w widocznym miejscu.

3. Wydaj paragon lub fakturę zaliczkową.

Regulamin akcji oraz pliki graficzne do pobrania do druku lub publikacji w mediach społecznościowych znaleźć można na stronie www.kig.pl.