Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektów Centrum Rozwoju MŚP oraz Enterprise Europe Network przygotowała kolejne bezpłatne webinaria. Przeznaczone są dla przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych tematyką związaną z funkcjonowaniem i prowadzeniem firm działających w sektorze MŚP.

We wrześniu na stronach PARP opublikowane zostało webinarium „VAT w obrocie międzynarodowym – zmiany od 2020 roku”. Webinarium prowadzone było przez Tomasza Biela, doradcę podatkowego z wieloletnim doświadczeniem.

Nagranie obejrzeć można poniżej:

Kolejne webinarium poświęcone było tematyce związanej z uproszczoną restrukturyzacją. Wyjaśniono w nim pojęcie uproszczonej restrukturyzacji oraz instrumenty i źródła pomocy przedsiębiorcom. Nawiązano też do przepisów tzw. „Tarczy antykryzysowej”.

Nagranie obejrzeć można poniżej:

Pod koniec września odbyło się też webinarium „Jak prowadzić e-sprzedaż o europejskim zasięgu czyli handel elektroniczny w Unii Europejskiej”. Eksperci skupili się w nim między innymi na obowiązkach związanych z prowadzeniem sklepu internetowego.

Nagranie obejrzeć można poniżej:

Kolejne webinarium odbędzie się 22 października. Jego tytuł to: „Reguły INCOTERMS 2020”. Podczas spotkania ekspert omówi ogólne zagadnienia prawne związane z krajową i zagraniczną sprzedażą towarów. Z kolei 26 października odbędzie się webinarium „Umowy o wolnym handlu w Unii Europejskiej: z Japonią, Wietnamem i Kanadą”.

Jak informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wszystkie webinaria prowadzone są przez doświadczonych praktyków, którzy posiadają ogromną wiedzę w omawianych przez siebie tematach. W ramach każdego wydarzenia przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi.

Więcej informacji na stronach PARP pod adresem www.parp.gov.pl.