15 tysięcy polskich przedsiębiorców otrzyma bezpłatną pomoc w rozwinięciu biznesu w sieci. Szkoleniowo-rozwojowy program „Firmy Jutra” to inicjatywa Google, Polskiego Funduszu Rozwoju i Chmury Krajowej.

Program „Firma Jutra” to łącznie 26 tys. godzin indywidualnych szkoleń i kursów oraz 16 wojewódzkich doradców. Wszystko po to, by wesprzeć firmy w przeniesieniu biznesu do internetu, rozwinięciu istniejących biznesów internetowych oraz startupów, a przede wszystkim stworzeniu możliwości zarabiania w internecie.

Celem programu jest przyspieszenie cyfrowej transformacji polskich przedsiębiorstw i wyposażenie ich w wiedzę, umiejętności i narzędzia, a tym samym zwiększenie liczby klientów, przychodów i zysków.

Jak podkreślają autorzy programu, kluczowe będą trzy obszary: rozwój umiejętności marketingu internetowego, który pozwoli na zwiększenie obecności i sprzedaży w kanale online; wygenerowanie nowych usług, produktów i modeli biznesowych oraz wykorzystanie narzędzi chmurowych, aby zwiększyć innowacyjność i zmniejszyć koszty działania.

„Firma Jutra” obejmuje program szkoleniowy Google dla mikro, małych i średnich firm, które chcą rozwijać biznes w internecie. Takie wsparcie składać się będzie z indywidualnej pomocy konsultanta w opracowaniu planu rozwoju, szkoleń i pakietu bezpłatnych narzędzi oraz wsparcia doradcy we wdrożeniu zmian. To także kurs Lean Canvas i e-booki biznesowe od Polskiego Funduszu Rozwoju oraz ścieżki szkoleniowe od Chmury Krajowej.

Szczegóły na temat programu „Firma Jutra” znaleźć można na stronie www.events.withgoogle.com/firmy-jutra/.

Photo by Christin Hume on Unsplash