Jak wejść do branży IT? Jak postawić w niej pierwsze kroki? Czy jest w niej miejsce dla osób bez doświadczenia? I jak może wyglądać jej przyszłość w naszym regionie? Odpowiedzi na te i inne pytania padną podczas konferencji „Perspektywy rozwoju branży IT w powiecie iławskim”, w której udział wezmą przedsiębiorcy, programiści i osoby zajmujące się na co dzień rekrutacją i budowaniem marki osobistej w IT. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia w godzinach od 16:00 do 18:30 a całość transmitowana będzie na żywo w Internecie.
Konferencja „Perspektywy rozwoju branży IT w powiecie iławskim” ma związek z realizacją przez samorząd powiatu, a konkretnie przez Powiatowy Urząd Pracy w Iławie i Inkubator Technologiczny w Iławie projektu „Kadry nowoczesnej gospodarki”. To pilotażowe działanie ma umożliwić grupie mieszkańców powiatu zdobycie w krótkim czasie nowych kwalifikacji i umiejętności zawodowych istotnych dla rozwoju lokalnego rynku pracy. W tej chwili trwa rekrutacja uczestników do udziału w projekcie. Szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można na stronie www.inkubator.ilawa.pl.
Podczas konferencji, która odbędzie się w czwartek 27 stycznia, poruszone zostaną wszystkie najistotniejsze wątki związane z pracą w branży IT. Część merytoryczną wydarzenie otworzy wystąpienie Macieja Bułkowskiego, Prezesa Zarządu Caruma, spółki zajmującej się implementacją rozwiązań w zakresie technologii blockchain. Maciej Bułkowski, który wcześniej, przez wiele lat, pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, opowie o przyszłości branży IT w województwie warmińsko-mazurskim.
W dalszej części Magdalena Dudek, ekspertka HR, rekrutacji i rozwoju pracowników zdradzi, jak wygląda obecnie rekrutacja w branży IT, a Dorota Maklewska, trenerka LinkedIn i ekspertka budowania marki osobistej, przedstawi kilka pomysłów na budowanie marki osobistej w IT.
Konferencję zakończą wystąpienia Mateusza Kupilasa, przedsiębiorcy, programisty i podcastera, który wyjaśni uczestnikom wydarzenia, co powinien umieć i czym zajmuje się Junior Java Developer oraz Iki Kamińskiej-Kohutnickiej, project managerki i specjalistki ds. badań, która opowie, jak wygląda i z czym wiąże się praca zdalna z terenu powiatu iławskiego.
Udział w wydarzeniu wezmą osoby, które uczestniczą w rekrutacji do projektu „Kadry nowoczesnej gospodarki”. Wystąpienia prelegentów będzie można też zobaczyć w Internecie. Transmisję konferencji będzie można śledzić od godziny 16:00 na fan-page’u Inkubatora Technologicznego w Iławie pod adresem facebook.com/inkubatortechnologicznyilawa.
Projekt „Kadry nowoczesnej gospodarki” zakłada intensywne przeszkolenie grupy kilkudziesięciu mieszkańców powiatu iławskiego z programowania w języku Java. Wybrane osoby otrzymają też stypendia i dodatkowe środki, które pozwolą na założenie własnej firmy lub wspomogą dalszy rozwój w branży IT. To szansa dla młodych uzdolnionych osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy, ale też dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy, bez względu na wiek czy doświadczenie. Dla regionu to z kolei szansa na pozyskanie inwestorów i stworzenie wysokiej jakości nowych miejsc pracy.