Ministerstwo Rozwoju i Technologii wraz z Polską Agencją Inwestycji i Handlu tworzy bazę polskich przedsiębiorców gotowych wznowić eksport na Ukrainę oraz firm zainteresowanych udziałem w odbudowie zniszczonego kraju. Specjalny formularz zgłoszeniowy, poprzez który można dodać swoją ofertę do bazy, jest dostępny od 9 czerwca pod adresem www.odbudowaukrainy.paih.gov.pl.

W pierwszej kolejności do współpracy zaproszone zostały firmy z branży budowlanej, medycznej, transportowej i logistycznej, rolniczej, spożywczej i FMCG, motoryzacyjnej, maszynowej oraz IT. Oferta skierowana jest do podmiotów zainteresowanych eksportem produktów i usług na Ukrainę, inwestowaniem na Ukrainie oraz kooperacją z podmiotami realizującymi tam większe zlecenia.

Formularz, poprzez który można zgłosić firmę do naboru, dostępny jest na stronie www.odbudowaukrainy.paih.gov.pl. Oferty dodać mogą firmy, które są polskimi przedsiębiorstwami, deklarują chęć uczestnictwa we współpracy z biznesem na rzecz przygotowań do powojennej odbudowy Ukrainy oraz nie współpracują z rosyjskimi i białoruskimi podmiotami objętymi sankcjami.

Wybrane firmy wezmą udział w konsultacjach branżowych. Działania te pomogą wypracować plan pomocy odpowiadający potrzebom ukraińskiej gospodarki i model udziału polskich przedsiębiorców w powojennej odbudowie Ukrainy.