Fundacja PFR zaprasza Panie do udziału w programie „Akademia Rozwoju – Program dla Kobiet”. Program został stworzony z myślą o kobietach, które dopiero planują życie zawodowe, chcą założyć własną działalność gospodarczą lub szukają nowych sposobów na zdobycie cennych umiejętności.

Celem programu jest skuteczne przygotowanie uczestniczek do wejścia na rynek pracy, wzmocnienie ich kompetencji zawodowych i dostarczenie wiedzy i narzędzi, które przydadzą się przy zakładaniu działalności gospodarczej.

Uczestniczką „Akademii Rozwoju” może zostać osoba mieszkająca w mniejszej miejscowości lub na terenach wiejskich, pochodząca z wielodzietnej rodziny, mająca niski dochód w gospodarstwie domowym, pozostająca dłużej poza rynkiem pracy lub posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności.

Uczestniczki „Akademii Rozwoju” wezmą udział w serii bezpłatnych warsztatów, podczas których dowiedzą się, w jaki sposób zaplanować i założyć działalność gospodarczą, jak stworzyć stronę internetową swojej dla swojej firmy a także jak z wykorzystaniem metody myślenia projektowego realizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe.

Wiedzę w ramach „Akademii Rozwoju” można też zdobyć biorąc udział w kursie online na specjalnej platformie.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Cały program powstał dzięki wsparciu finansowemu organizacji Google.org.

Wśród trenerów, którzy spotkają się z uczestniczkami projektu, są Anna Andrychowska, Zbigniew Bujak, Łukasz Grygiel i Agnieszka Tomaszewska.

Więcej informacji na temat „Akademii Rozwoju” znaleźć można na stronie Fundacji PFR pod adresem https://bit.ly/3lFb35o.