Do końca marca można zgłosić swój udział w programie „Umiejętności Jutra”. Osoby w wieku od 18 do 29 lat zainteresowane rozpoczęciem kariery w marketingu internetowym mają szansę na uzyskanie certyfikatu od Google i Szkoły Głównej Handlowej. Program realizowany będzie w ciągu zaledwie 8 tygodni, do tego całkowicie online.

Udział w programie „Umiejętności Jutra” jest bezpłatny. Osoby w wieku od 18 do 29 lat, które zostaną do niego zakwalifikowane, będą przez osiem tygodni szkolić się pod okiem 30 czołowych ekspertów w kraju: praktyków z branży internetowej i naukowców z SGH. To osoby z wieloletnim doświadczeniem, które przeszkolą uczestników programu z projektowania produktów cyfrowych, pozyskiwania informacji oraz tworzenia i wdrażania innowacyjnych kampanii internetowych.

W ramach programu odbędzie się 20 webinarów na żywo. Uczestnicy wezmą też udział w 50 godzinach nauki na dedykowanej platformie online. Nabędą wiedzę z zakresu prowadzenia kanałów w mediach społecznościowych, zarządzania sklepami internetowymi, planowania strategii marketingowych, analityki i reklamy dla aplikacji mobilnych, planowania ekspansji na rynki zagraniczne, optymalizacji stron internetowych pod SEO, dbania o User Experience i przygotowania firmy do wykorzystania technologii chmurowych.

W programie przewidziano łącznie 8 tysięcy miejsc szkoleniowych dla osób, które przejdą rekrutację. „Umiejętności Jutra” to program przeznaczony dla osób, które szukają nowej ścieżki kariery, nie mają umowy o pracę na czas nieokreślony i nie są zatrudnieni w agencji marketingowej.

Marketing online to jedna z najdynamiczniej rozwijających się obecnie branż. Badania pokazują, że internet jest i będzie liderem rynku reklamy w kolejnych latach. Udział w programie pozwoli zdobyć kluczową wiedzę i kompetencje, by rozpocząć perspektywiczną pracę w marketingu internetowym.

Spośród uczestników trzeciej tury programu 500 osób będzie miało możliwość wzięcia udziału w płatnym stażu w polskich firmach lub organizacjach pozarządowych.

Rekrutacja do projektu trwa do 31 marca. Od 8 maja do 19 czerwca rekrutowani będą uczestnicy płatnych staży, które trwać będą od 21 czerwca do 31 października.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/karierajutra/dla-kandydatow.