13 marca opublikowaliśmy wykaz najpopularniejszych aplikacji i narzędzi do pracy w domu. Dziś uzupełniamy go o komunikatory internetowe, które pozwolą na pozostanie w kontakcie nie tylko ze współpracownikami, ale z rodziną, znajomymi, a nawet z uczniami.

Wiele osób korzysta z komunikatora Facebook Messenger, nie zdając sobie nawet sprawy, jak wiele równie skutecznych, funkcjonalnych a przede wszystkim darmowych narzędzi jest dostępnych na rynku. Oto niektóre z nich:

WhatsApp – to mobilna aplikacja dla smartfonów, dostępna również z poziomu przeglądarki internetowej. Umożliwia przesyłanie wiadomości i odbywanie rozmów pomiędzy dwoma telefonami komórkowymi, które mają zapewniony dostęp do Internetu. Zaletą komunikatora jest możliwość tworzenia czatów grupowych oraz przesyłania plików.

Viber – to komunikator do prowadzenia rozmów telefonicznych, przesyłania wiadomości tekstowych, obrazów i video. Aplikację pobrać można na smartfony oraz na komputery.

Telegram – to komunikator internetowy, dzięki któremu użytkownicy mogą wysyłać wiadomości tekstowe, obrazy, filmy, nagrania oraz pliki. Aplikację pobrać można na smartfona lub korzystać z niej z poziomu przeglądarki internetowej.

Facebook Messenger – wspomniany na początku komunikator stworzony przez Facebooka, służący do wysyłania wiadomości, obrazów, filmów oraz plików. Pozwala wchodzić w interakcję z botami. Usługa pozwala na realizowanie połączeń głosowych, także grupowych oraz wideorozmowy.

Powyższe komunikatory wspomogą wykonywanie pracy zdalnej, ale mogą być też one wykorzystywane w życiu codziennym: do komunikacji z rodziną, znajomymi, wspierać też mogą przeprowadzanie lekcji online z uczniami.

Podobnie, jak w przypadku aplikacji z poprzedniego wpisu, tak i tu w instalacji komunikatorów pomogą poradniki i tutoriale.

Choć twórcy powyższych aplikacji przekonują, że korzystanie z komunikatorów jest bezpieczne, zawsze – mimo zapewnieniom o szyfrowaniu wiadomości – trzeba pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa.

fot. pixabay.com