Przedsiębiorcy, którzy planują prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej oraz inwestycje w nowe technologie, produkty i urządzenia, mogą skorzystać z inicjatywy STEP. To droga do szybkiej weryfikacji i oceny pomysłu.

STEP to inicjatywa, która przeznaczona jest dla przedsiębiorców, mających niewielkie doświadczenie w przygotowywaniu projektów i pozyskiwaniu funduszy europejskich. Aby skorzystać ze wsparcia ekspertów, wystarczy sam pomysł oraz wstępna informacja o planowanych działaniach i kosztach.

Za inicjatywą stoją Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, instytucje wdrażające działania konkursowe w ramach Programu Inteligenty Rozwój, sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich oraz grupa ekspertów posiadających doświadczenie w ocenie wniosków konkursowych.

Udział w STEP jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę www.poir.gov.pl/step i wypełnić fomularz. Odpowiedź od ekspertów powinna nadejść w przeciągu pięciu dni. W odpowiedzi znajdzie się analiza mocnych i słabych stron pomysłu oraz specyfika konkursu, do którego mógłby zostać zakwalifikowany projekt.

Szczegółowe informacje odnośnie inicjatywy STEP znajdują się tutaj: https://bit.ly/2Z7gauC.